باید نبایدهایی برای طراحی مدرن سالن پذیرایی

باید نبایدهایی برای طراحی مدرن سالن پذیرایی

اگر جهت طراحی فقط یک انتخاب داشته باشید بهتر است طراحی اتاق نشیمن را در لیست خود قرار دهید. خلاقیت و ایده های جدید در طراحی دکوراسیون داخلی و خارجی همیشه مورد توجه بوده است زیرا باعث می شود فضا متمایز شود. بسیاری از مردم طراحی را یکی از خلاقانه ترین جست و جوهای بشری توصیف می کنند، در صورتی که خلاقیت و اندیشه خلاق در تمامی ابعاد زندگی انسان و زندگی روزمره او جاری است. در این مقاله به بررسی ایده های جدید می پردازیم:

استفاده از الگوها

اشکال هندسی، گل گلی، چهارخانه. انتخاب تم رنگی ترفندی برای ترکیب کردن این الگوها است. بهتر است فضاهای کوچک را از مبلمانی با رنگ های شاد و پارچه های ساده پر کنیم تا فضا بزرگ تر به نظر برسد. همچنین می توانید در یک ست مبلمان برای ایجاد تنوع کوسن ها و صندلی های تک نفره را با پارچه های گلدار و یا هندسی کاور کنید.

استفاده از رنگ سفید

شما نمی توانید تمام فضای خانه را با رنگ سفید دیزاین کنید. برای جلوگیری از داشتن احساسی همانند اتاق بیمارستان بهتر است از بافت های مختلفی استفاده کنید. برای گرم کردن فضای خانه خود سعی کنید از رنگ های گرم و تیره تر بهره ببرید.

نباید دکوراسیونی 1 - باید نبایدهایی برای طراحی مدرن سالن پذیرایی

تمرکز روی یک دیوار

نیازی نیست همه دیوارهای خود را کاغذ دیواری کرده و یا رنگ خاصی بزنید. یکی از دیوارهای اصلی خود را انتخاب کرده و آن را کاغذ دیواری کنید یا رنگی متفاوت از دیگر دیوارها بزنید تا بیشتر به چشم بیاید و مرکز توجه خانه شما شود.

تضاد میان لوازم چوبی و فلزی

برای گرم کردن فضای سرد و بی روح خانه خود می توانید از عناصر طبیعی مانند چوب یا گیاهان استفاده کنید. استفاده از چوب می تواند به عنوان کف پوش، کابینت های آشپزخانه، میزهای عسلی و جلو مبلی، بوفه، میز تلویزیون و دیگر وسایل باشد که جلوه خاصی به دکوراسیون خانه شما می بخشد.

نباید دکوراسیونی 8 - باید نبایدهایی برای طراحی مدرن سالن پذیرایی

استفاده از رنگ متضاد

انواع رنگ های قرمز، نارنجی، زرد در چرخه رنگ های گرم هستند و با افزایش آدرنالین موجب بالا رفتن فشار خون و در نهایت افزایش درجه حرارت و احساس گرما می شوند. رنگ های سبز و آبی در چرخه رنگ های سرد هستند. این رنگ ها ضربان قلب را کم کرده و ماهیچه ها را ریلکس و در نتیجه دمای بدن را پایین می آورد. ترکیب چنین رنگ های متضادی با هم باعث ایجاد زیبایی بیشتری می شود.

نباید دکوراسیونی 5 - باید نبایدهایی برای طراحی مدرن سالن پذیرایی

منبع: واحد تولید محتوای دوریکسو

تصاویر بیشتر باید نبایدهایی برای طراحی مدرن سالن پذیرایی
شاید خوشتان بیاید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.