انواع پارچه های مناسب مبل

انواع پارچه های مناسب مبل

وقتی می خواهید مبلی بخرید شاید به جنس پارچه فکر نکنید اما اگر اطلاعات کمی درباره نکات مثبت و منفی یک پارچه داشته باشید وقتی با رنگ ها و طیف های مختلفی روبه رو شدید می توانید انتخاب  بهتری داشته باشید. پارچه ها را میتوان به دسته تقسیم کرد  الیاف طبیعی، مصنوعی و چرم . رنگ و مدل ها به طوری دسته بندی شده است که مناسب با هر سلیقه ای است.

 

پارچه های مبلی 7 - انواع پارچه های مناسب مبل

الیاف طبیعی :

الیاف طبیعی شامل پنبه ، پارچه کتان، ابریشم و پشم است. ابریشم مصنوعی، علاوه بر الیاف طبیعی در در قرن بیستم ، از چوب های خرد شده تولید شده است و دارای پوشش و جلوه ای کاملا شبیه به ابریشم است. جنس پارچه این مبل به صورت ظاهری بسیار شبیه ابریشم خالص است اما طرز بافت مشابهی ندارد. در الیاف طبیعی پنبه، کتان و پشم جز بادوام ترین جنس هستند. اما پارچه، به نور خورشید و رطوبت بسیار حساس است.

 

پارچه مبلی 2 - انواع پارچه های مناسب مبل

نایلونی - انواع پارچه های مناسب مبل

(یک نمونه از پارچه های نایلونی)

 

به یاد داشته باشید این نوع جنس کاملا ” طبیعی ” است پس اگر می خواهید از این پارچه استفاده کنید حتما آن را تست کنید زیرا این جنس برای حشرات موذی خانه ی خوبی است. می توانید از مواد شیمیایی و ترکیبی استفاده کنید و دیگر نگران حشرات موذی نباشید. اما اگر نمی خواهید کارتان به مواد شیمیایی و حشرات موذی برسد، به دنبال جنسه پنبه  با گارانتی گرفتن از این محصولات طبیعی با خیالی آسوده استفاده کنید.

پارچه های مصنوعی :

الیاف مصنوعی الیافی هستند که نفت خام و مواد شیمیایی را با فشار زیاد به رشته های نازک  به پارچه تبدیل می کنند. در صنعت پارچه های مبلی و پارچه های مصنوعی بیشتر از پلی استر یا پلی پروپلین، نایلون، الریلک و اولفین استفاده می کنند.

 

پارچه مبلی 3 - انواع پارچه های مناسب مبل

پلی استر - انواع پارچه های مناسب مبل

(یک نمونه از پارچه های پلی استر)

 این الیاف مصنوعی با الیاف طبیعی مخلوط می شوند تا در برابر لکه ها مقاوم باشد. بعضی از این الیاف مصنوعی شبیه به الیاف طبیعی هستند. به طور مثال در بافت اکریلیک خیلی شبیه به بافت پشم ظاهر می شود. معمولا پارچه های میکروفایبر از پلی استر ساخته می شوند که این چسبندگی کوتاه باعث میشود این پارچه با دوام شود. اگر حیوان خانگی دارید پیشنهاد می کنم از این جنس پارچه استفاده کنید چرا که در برابر رطوبت و پنجه بسیار مقاوم است.

مصنوعی - انواع پارچه های مناسب مبل

(پارچه های مصنوعی)

پوشش های چرمی :

پوست گاو یک پارچه نیست بلکه یک پوشش بسیار و لوکس برای طرحی مبل هاست. باکیفیت ترین چرم، چرم گاو است که ضخامت بالایی دارد که این قدرت پوست را نشان می دهد. رنگ های مختلف این پوست از جمله قهوه ایو رنگ  قهوه ای طبیعی می باشد. اما اگر می خواهید از چرم طبیعی استفاده کنید گزینه ی دومی هم وجود دارد می توانید از محصولات چرم مصنوعی و چرم دو طرفه و چسبنده استفاده کنید.

 

پارچه های مبلی 4 - انواع پارچه های مناسب مبل

1 - انواع پارچه های مناسب مبل

(پوشش چرمی رنگ طبیعی)

 

انتخاب این چرم های بسیارشیک ، کار سختی است اما ممکن است طرح های مصنوعی همانند چرم طبیعی نباشند و سریعتر از چرم طبیعی آسیب ببینند. تولیدکنندگان برای اینکه از هزینه ی بالای چرم طبیعی کمی کم کنند از ترکیب چرم های مختلف برای روکش مبل استفاده می کنند. اما تولید کنندگان باید درباره چرم هایی که برای مبل استفاده کردند کاملا به شما توضیح دهند و شما را مطلع کنند.

چگونه یک پارچه مناسب برای مبل انتخاب کنیم؟

 

پارچه های مبلی 5 - انواع پارچه های مناسب مبل

برای افرادی که می توانند کتان بخرند بهترین گزینه این است که کتان و الیاف مصنوعی را ترکیب شده بخرند. نکته ی مهم دیگر اگر در خانه حیوان خانگی نگه داری می کنید یا بچه های فعال و شلوغ دارید باید به دنبال فیبر در پارچه های محکم مانند پارچه های جین یا پارچه هایی که بافت یک در میان دارند استفاده کنید.

.jpg - انواع پارچه های مناسب مبل

(پارچه جین)

سرمایه گذاران از پوشش چرمی با کیفیت و الیاف سنتی مانند پارچه کتانی، ابریشم و پشم بیشتر استقبال می کنند. وقتی یک مبل پارچه ی با کیفیت و خوبی داشته باشد آسان تر فروخته می شود. برای سبک های سنتی بهتر است از چاپ گل یا پارچه های لوکس بافته شده مانند مخمل مناسب استفاده کنید.

منبع: واحد تولید محتوای دوریکسو

تصاویر بیشتر انواع پارچه های مناسب مبل

 

شاید خوشتان بیاید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.