انواع ام دی اف

انواع ام دی اف

Medium Density Fiberboard که همان مخفف mdf است از ترکیب خاک اره با موادی مانند موم و رزین تحت فشار و حرارت بالا تولید شده و سپس در نهایت رنگ و یا روکش می شود. ام دی اف ورقه های فیبری با چگالی متوسط است که در اندازه ها و ضخامت های متفاوتی در بازار عرضه می شود و متناسب با محصول مورد نظر برش میخورد. از انواع ام دی اف می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ام دی اف های ضخیم:

این نوع ام دی اف به دلیل ضخامت بالایی که دارند گزینه مناسبی جهت ماشین کاری، ساخت رویه های نقش دار، ساده و دکوراتیو هستند. از این نوع ام دی اف ها در ساخت انواع محصولات مانند میز، کمد، قفسه و کابینت نیز استفاده می شود. تحمل بار سنگین در کف سازی، قفسه سازی، پیشخوان ها از دیگر ویژگی های این نوع ام دی اف است.

دی اف 1 1 - انواع ام دی اف

ام دی اف های نازک:

این نوع ام دی اف به صورت گسترده ای در ساخت دیوار پوش های متنوع، انواع کفپوش، رویه درب های چوبی، سطح پشتی کابینت ها و کمدها استفاده می شود. این نوع ام دی اف ها به عنوان فیبر شناخته می شوند.

معمولا این نوع ام دی اف در صنایع مبلمان شامل کفی کشوها، لایه پشتی کمدها و لایه میانی درب های قاب دار استفاده می شود. تمام اقدامات مربوط به پرداخت نهایی و یا هر گونه ترمیم سطحی که بر روی سطوح ام دی اف های ضخیم اجرا می شود در این نوع از ام دی اف نیز قابل اجرا است.

دی اف 2 1 - انواع ام دی اف

ام دی اف خام:

یکی از انواع تخته های فیبر می باشد که ابتدا به روش خشک تولید شده و سپس برای زیبایی و استحکام آن را روکش می کنند. از رایج ترین نوع روکش برای ام دی اف خام می توان به روکش ملامینه اشاره کرد. سطوح صاف و متراکم، قابلیت شکل پذیری، انجام رو سازی های متنوع، قابلیت ماشین خوری و ابزار زنی از دیگر خصوصیات این نوع ام دی اف است.

دی اف 5 - انواع ام دی اف

ام دی اف با فرمالدئید کم:

فرمالدئید گازی سمی و سرطان زا است که از هیدروژن، اکسیژن و کربن تشکیل شده است. این نوع ام دی اف به عنوان ام دی اف استاندارد در بازار موجود است و در صنعت مبلمان، دکوراسیون داخلی و … استفاده می شود. مقدار انتشار فرمالدئید از mdf معمولی بسته به نوع چسب و مقدار آن کمی متفاوت است.

 منبع: واحد تولید محتوای دوریکسو

تصاویر بیشتر انواع ام دی اف

شاید خوشتان بیاید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.