انتخاب رنگ های درست برای رنگ کردن

 انتخاب رنگ های درست برای رنگ کردن

اول از همه، رنگ های انتخابی تان را دسته بندی کنید ، سپس  رنگ ها را آزمایش کنید تا یک نمونه بی نظیر بدست آورید.

دوم، پوشاندن تمام دیوار به هیچ عنوان جالب نیست و توصیه می کنم از انجام این کار خوداری کنید. مشکلی که در حین تست رنگ روی دیوار پیش می آید این است که رنگ ها مورد نظربه  رنگ روی دیوار واکنش نشان می دهند. به طور مثال رنگ سفید به سبز، رنگ قهوه ای به صورتی و رنگ خاکستری به یاسی تبدیل می شود. در عوض می توانید یک کارت مربعی شکل ضخیم را رنگ کنید یا از سازندگان خود بخواهید که یک قطعه اضافه چوب را برای تست رنگ کنند.

رنگ 11 - انتخاب رنگ های درست برای رنگ کردن

 این روش بسیار عالی است تا رنگ مورد نظرتان انتخاب کنید و بدون سردرگمی به رنگ ها در اتاق نگاه کنید. رنگ های مورد نظرتان را در کنار رنگ هایی که می خواهید با آنان ترکیب کنید قرار دهید، این روش کار برای حاشیه ی تخته ها، قاب پنجره و اتاق های مجاور است که بدانید چگونه کار می کنند. حتی می توانید آن ها را با خود بیرون ببرید تا سبک بافت و کف پوش را با هم مقایسه کنید.

رنگ 13 - انتخاب رنگ های درست برای رنگ کردن

وقتی که به رنگ دلخواهتان رسیدید هیجانتان را کنترل کنید.

زمانی که به رنگ مورد نظرتان نرسیدید به راحتی مضطرب می شوید. با انجام یک نکته می توانید یک رنگ تاثیر گذار جدید از میان چند رنگ ایجاد کنید. شاید رنگی که ایجاد کردید با اطراف هم خونی نداشته باشد و یا اتاق کناری ، خیلی شفاف به نظر برسد.

shutterstock 106424765 960x344 - انتخاب رنگ های درست برای رنگ کردن

 

رنگ هایی که بدست می آید با رنگ های نمودار رنگ،  کاملا متفاوت هستند. اساسا رنگ ها روی دیوار بسیار غلیظ و سیر دیده می شوند زیرا روی چهار طرف دیوار قرار دارد اما بعد از گذشت چند روز به رنگ اتاق عادت می کنید. خوب به یاد داشته باشید درباره ی سایت های ساختمانی جوری تحقیق کنید که به بار دوم تحقیق کردن نیاز نشود.

رنگ 7 1024x640 - انتخاب رنگ های درست برای رنگ کردن

زمانی که یک اتاق،  پرده داشته باشد یا روی دیوار، مبل و وسایل خانه برچسب وجود داشته باشد، مردم دیگر به رنگ محیط دقت نمی کنند.  من نمی گویم که کسی به رنگ محیط اهمیت نمی دهد ، اما مانند یک اتاق بدون پرده که تنها رنگ به چشم می آید هیجان انگیز نمی شود.

من دوست دارم رنگ های کاربردی را با غلطک رنگ کنم. از طریق روش امولوسیون مت (تفکیک دو رنگ از هم) می توانید با یک غلطک  کارتان را سریعتر،  راحت تر و ارزان تر انجام بدهید. اما ممکن است به مشکل هم بر بخورید. غلطک می تواند یک ردی بعضی غلطک ها کمتر و بعضی ها بیشتر از خود به جا بگذارد .

رنگ 10 - انتخاب رنگ های درست برای رنگ کردن

 به چند دلیل غیر قابل توضیح بعضی از سازندگان درباره نحوه کارشان به شما دروغ می گویند، می گویند این کار نمی شود اما می شود. چون زمانی که کارشان را با قلمو انجام دادند دوست دارند دوباره از اول با غلطک انجام دهند. آن ها فکر می کنند شما رد سایه های قلمو را نمی بینید.

بیشتر مردم از روش امولوسیون مت استفاده می کنند، اما این روش بسیار آسان است اما ازاین روش برای استفاده در راه پله اجتناب کنید . من رنگ روغنی با لایه نازک را ترجیح می دهم.

رنگ 12 1024x651 - انتخاب رنگ های درست برای رنگ کردن

سازندگان شما با شما مخالفت می کنند و توصیه خواهند کرد که تجدید نظر کنید، چون ضخامت رنگ دیوار کم است اگر دیوار ها را مجددا رنگ نکنید ممکن است به راحتی ضربه ببیند… شرکت مای لند (تولید کننده انواع رنگ های لوکس و محصولات چوبی) یک رنگ شیمیایی با دوام و درخشندگی بالا را می توانید در صنعت چوب استفاده کنید. در شرکت  مای لند از رنگ های ترکیبی روی کاغذ دیواری ها و رنگ کردن استفاده می کند و این به شما این امکان را می دهد که انتخاب های بیشتری داشته باشید .

رنگ 6 - انتخاب رنگ های درست برای رنگ کردن

رنگ سفید و رنگ خاکستری جز رنگ های گرم و قابل اطمینان برای انتخاب است. من به کتاب خانه ی رنگ که برای انواع رنگ های معماری است میروم ، انتخاب رنگ های گرم زندگی را ارام تر میکند.

Unful stripe sofa - انتخاب رنگ های درست برای رنگ کردن

منبع: واحد تولید محتوای دوریکسو

تصاویر بیشتر انتخاب رنگ های درست برای رنگ کردن

 

شاید خوشتان بیاید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.