اصول طراحی غرفه های نمایشگاهی

اصول طراحی غرفه های نمایشگاهی

برگزاری نمایشگاه بخش جدایی ناپذیری از تجارت طراحی داخلی مبلمان است. سهل انگاری در طراحی و دکوراسیون غرفه، موجب شکست در فروش محصولات می شود، بنابراین باید به اصول و تکنیک های خاصی توجه شود. هنگام طراحی غرفه ها باید موارد زیر رعایت شود:

بخش اطلاعات و نمایش

بخش اطلاعات از قسمت های مهم جهت جذب بازدیدکننده و رسیدن به اهداف شرکت است. این بخش که عموما در ابتدای غرفه است به اطلاع رسانی درباره محصولات شرکت، ارائه بروشور و راهنمایی می پردازد.

بخش اصلی هر غرفه فضای نمایش محصولات است. در این قسمت ارائه مبلمان و یا دیگر محصولات صنعت مبلمان صورت میگیرد. ارتباط مسئول غرفه یا کارشناسان بخش فروش و فنی با بازدیدکنندگان در این بخش صورت میگیرد.

رنگ

طراحی غرفه از لحاظ شکل و رنگ باید متناسب با محصولات معرفی شده باشد. استفاده از رنگ های گرم و شاد باعث جذب بازدیدکننده های بیشتری میشود اما هماهنگی رنگ با نوع محصول تاثیر بیشتری خواهد داشت. البته باید توجه کنیم که استفاده از رنگ های گرم در کنار رنگ های خنثی نتیجه بهتری دارند.

غرفه نمایشگاهی 13 - اصول طراحی غرفه های نمایشگاهی

فضا

انتخاب اندازه غرفه سلیقه ای نیست. صرف بزرگی غرفه به اعتبار شرکت نمی افزاید، از طرفی کوچک بودن غرفه هم ممکن است نتواند اهداف شرکت را تحقق ببخشد. لذا برای انتخاب اندازه مناسب باید تعداد کالاهای نمایشی، حجم و نحوه ارائه محصولات، نیاز به فضای مشاوره و تشریفات را هم در نظر گرفت.

غرفه نمایشگاهی 4 - اصول طراحی غرفه های نمایشگاهی

کفپوش

در طراحی غرفه مبلمان باید به کف سازی هم توجه کرد. برخی از غرفه سازان از کفپوش های موقتی و برخی دیگر از موکت استفاده میکنند اما در هر صورت کفپوش غرفه شما باید از نظر رنگ و جنس با دیوارهای سازه هماهنگ باشد.

استند و قفسه

از دیگر عناصر تاثیرگذار میتوان به استندها و قفسه های خلاقانه اشاره کرد. بهتر است این استندها و قفسه ها طوری طراحی شوند که مانع دید مبلمان اصلی نشوند. از مهم ترین المان های غرفه نمایشگاهی، توجه به فاکتور زیبایی است. نحوه چیدمان استندها، قفسه ها و حتی محصولات اصلی در جذب بازدیدکنندگان تاثیر زیادی دارد.

نورپردازی

نورپردازی صحیح علاوه بر جلب توجه بازدیدکنندگان باعث بهتر دیده شدن مبلمان شده و کمک بسیاری به انتخاب محصول میکند. بنابراین غرفه باید طوری نورپردازی شود که هیچ محصولی در خفا و تاریکی نماند و از طرفی بازدیدکننده هم دچار خیرگی نشود. در نورپردازی باید رنگ نورها، تاثیر روحی و روانی، میزان تولید گرما و آتش زا بودن آنها در نظر گرفته شود. نورپردازی داخل غرفه باید دارای نوری ملایم باشد تا متمایز از فضای شلوغ سالن و راهروها دیده شود.

غرفه نمایشگاهی 15 - اصول طراحی غرفه های نمایشگاهی

منبع: واحد تولید محتوای دوریکسو

تصاویر بیشتر اصول طراحی غرفه های نمایشگاهی

شاید خوشتان بیاید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.