اصول دیزاین شرکت های مدرن

اصول دیزاین شرکت های مدرن

به نظر میرسد امروزه تاجران به ویژه آنهایی که از طریق اینترنت درآمد دارند، توجه بیشتری به کارمندان و محیط کاری میکنند تا بهترین بهره وری را داشته باشند. در این مقاله به بررسی برخی از اصول دیزاین شرکت های مدرن می پردازیم:

فضای کاری باز

فضاهای کاری باز از محبوب ترین فضاها میان مشتریان، شناخته شده اند. سیستم های دفتری باز دیگر فضاهای موجود در دفتر مانند فضای کار تیمی، فضای جلسات و فضای آموزش را بهم متصل میکنند. از مدل های محبوب فضاهای کاری باز میتوان به سیستم بِنچینگ (چیدن چندین صندلی به دور یا اطراف یک میز کاری)  اشاره کرد. در دفاتر مدرن، سیستم بِنچینگ شامل یک میز سر تا سری بزرگ با تکنولوژی مرکزی است. بِنچینگ سیستمی اجتماعی محور است که چندین کارمند به دور میزی مشغول به کار هستند.

دیزاین شرکت های مدرن 3 - اصول دیزاین شرکت های مدرن

فضای کاری تعاملی

فضای کاری تعاملی کارمندان را از محیط کار خصوصی بیرون می آورد و وارد محیطی کاملا تعاملی بر اساس همکاری مشترک میکند. فضای کاری تعاملی از ضروری ترین بخش های فضاهای کاری باز است. دفاتر مدرن، حریم خود را با استفاده از شیشه های بدون چارچوب از هم جدا میکنند. فضاهای کاری گروهی برای تشویق مردم به مشارکت بیشتر و ارتباط با یکدیگر طراحی شده اند. روانشناسی کاری نشان میدهد که خلاقیت از طریق تعامل گروهی به دست می آید نه به تنهایی.

کارایی فضا

امروزه شرکت ها در حال تغییر ذهینت جا افتاده درباره اندازه محیط کاری میان مردم هستند. این تغییر در اندازه واقعی ساختمان یک شرکت یا فضای کاری فردی تاثیر گذاشته است. امروزه وظیفه طراحان استفاده از هر متر مربع در یک شرکت است. ایجاد فضایی مناسب با کارایی بالا از مدهای این روزه است. در واقع همکاری و در عین حال فضای کارآمد محیطی ایجاد میکند که خلاقیت و ارتباط در آن رشد کند.

دیزاین شرکت های مدرن 5 - اصول دیزاین شرکت های مدرن

تکنولوژی یکپارچه

فضای کاری تعاملی جهت تاثیر بسیار، باید تکنولوژی را در سراسر طراحی دفتر ادغام کند. فضاهای کاری تعاملی بدون استفاده از تکنولوژی به کار نمی آیند. تکنولوژی باید کل فضای کاری را در بر گیرد.

مبلمان مناسب اداری

مبلمان اداری باید متناسب با سبک دکوراسیون داخلی انتخاب شود. استفاده از مبلمان لوکس باعث افزایش حس راحتی افراد و مراجعه کنندگان میشود. صندلی ها باید سبک، راحت، قابل جا به جایی، کم جا و به راحتی قابل تنظیم باشند. همچنین طراحی مبلمان و صندلی باید متناسب با ارگونومی بدن باشد یعنی وقتی روی آن مینشینید پاهایتان خسته و اذیت نشود. صندلی کارمندان نیز باید به گونه ای انتخاب شود که در طولانی مدت باعث اذیت نشوند تا در نتیجه آن، راندمان کاری پایین نیاید.

دیزاین شرکت های مدرن 7 - اصول دیزاین شرکت های مدرن

فضای سرگرم کننده

این روزا در بسیاری از شرکت های بزرگ برای کارمندان فضاهایی جهت بازی و سرگرمی در نظر گرفته میشود. مبلمان رنگی، وسایل های بازی و سرگرم کننده روحیه کارمندان را بازسازی کرده و باعث بالا رفتن انگیزه آنها میشود، در نتیجه بازدهی کار بسیار بالا میرود.

دیزاین شرکت های مدرن 8 - اصول دیزاین شرکت های مدرن

منبع: واحد تولید محتوای دوریکسو

تصاویر بیشتر اصول دیزاین شرکت های مدرن

شاید خوشتان بیاید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.