اره میزی در صنعت چوب

به این مطلب امتیاز بدهید

اره میزی در صنعت چوب

اره میزی شامل اره تیغه ای مدور است که  از سطح میز بیرون می آید. در واقع اره بدین منظور روی میز قرار گرفته تا هم برش صفحات بزرگ چوبی به آسانی و با دقت صورت بگیرد هم بعد از برش روی زمین نریزند. معمولا ورق های چوبی، نئوپان، تخته سه لایی یا فیبر باید به صورت دستی روی میز حرکت داشته شوند تا اره آنها را برش دهد. این اره برای اولین بار در سال ۱۹۰۶ توسط ویلهم آلتندورف ساخته شد که با این اختراع استاندارد جدیدی وارد دنیای صنعت چوب شد.

table saw 1024x683 - اره میزی در صنعت چوب

تعریف اره میزی برای تازه کارها

در صنعت مبلمان و کارهای چوبی به طور کلی سه نوع اره میزی متناسب با ساخت انواع محصولات داریم. اره میزی ها با توجه به اندازه و مبلغلشان دسته بندی می شوند. چیزی که میان همه آنها مشترک است تکیه کردن اره ها به میز، خم شدن تیغه ها از زاویه نود درجه تا چهل و پنج درجه و موتوری برای به کار اندازی تیغه که معمولا زیر میز تعیبه می شود. فقط چگونگی انجام کار در دستگاه ها متفاوت است.

اره میزی

معرفی اره میزی

اره میزی به طور کلی محور اصلی هر کارگاه چوبی و جزو اولین خریدهای اصلی تجهیزات چوبی به حساب می رود. اره میزی یکی از ابزار آلات ضروری صنایع چوبی است که باید قبل از خرید مورد بررسی های فراوان به ویژه در حوزه میزان مبلغ پرداختی قرار بگیرد.

اساس اره میزی

به طور میانگین، اره میزی از مهم ترین ابزار آلات برای متخصصین است. به همین دلیل قبل از خرید باید دقیقا بدانید که کار شما چیست و اره میزی مورد نظرتان چه کاری می تواند انجام دهد.

تنظیمات اره میزی

اره میزی جزو ابزار آلاتی است که باید حتما به درستی تنظیم شده باشد، زیرا در صورت تنظیم نبودن علاوه بر درست کار نکردن باعث می شود بیشتر از قطعات دیگر برای تعمیر آن هزینه کنید. بنابراین قبل از استفاده به دست متخصصین سپرده و آن را تنظیم کنید.

اره میزی

استفاده از اره میزی

برای استفاده از میز باید سیستم حفاظتی را فعال و سپس تیغه را تراز کنید که البته همه اینا باید با هماهنگی انواع تیغه ها و قالب های موجود در اره صورت بگیرد. اره میزی نسبت به دیگر ابزار آلات مورد استفاده در صنایع چوبی از پیچیدگی بیشتری برخوردار است و به همین جهت باید توجه خاصی به تنظیمات هر بخش از آن کرد.

انتخاب اره میزی مناسب

انواع مختلفی از اره میزی در بازار موجود است. به هنگام انتخاب اره میزی باید چنان وسواس به خرج بدهید که گویی می خواهید نیروی کار جدیدی برای کارگاهتان استخدام کنید. همچنین به این موضوع توجه کنید که میز اره انتخابی شما تا سال ها با شما خواهد بود، پس حسابی تحقیق کنید تا در طی طولانی مدت پاسخگوی نیازهای شما باشد.

IMAG0232 - اره میزی در صنعت چوب

توصیه ها و اصطلاحات مرتبط با اره میزی

یادگیری تکنیک های طرز استفاده از اره میزی بازده کاری شما را افزایش و ضایعات چوب را کاهش می دهد. همچنین سعی کنید تا اصطلاحات مربوطه را یاد بگیرید. هر یک از تیغه های مختلف روی میز از تکنیک های متفاوتی بهره مند هستند، دانستن همه آنها باعث می شود تا بازده شما بسیار بالا برود. 

منبع: واحد تولید محتوای دوریکسو

تصاویر بیشتر اره میزی در صنعت چوب

شاید خوشتان بیاید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.