آداب نشستن روی مبل و صندلی

آداب نشستن روی مبل و صندلی

هنگامی که در خانه یا محل کار روی کاناپه یا مبل ها و صندلی های راحتی می نشینید باید به قوانین درست نشستن نیز توجه کنید. اگر در خانه هستید ممکن است لم دادن و تماشای چند ساعته تلویزیون در طولانی مدت باعث کمر درد و دیگر ناراحتی هایی در ستون فقرات شما شود زیرا شیوه های صحیح نشستن را رعایت نکرده بودید.

بیشتر مبل های راحتی دارای ارتفاع کوتاهی هستند

و همچنین به علت نرم بودن آنها، هنگامی که روی مبل می نشینید به داخل فرو می روید. اگر قد بلندی دارید سعی کنید با استفاده از کوسن های اضافی که مقداری هم سفت هستند، ارتفاع مبل را افزایش دهید. این کوسن ها در بخش زیرین تشک اصلی مبلی قرار می گیرند تا ظاهر مبل نیز به خوبی حفظ شود. در این صورت زانوها در ارتفاع مناسبی قرار می گیرند و مانع از ایجاد درد می شوند.

7 - آداب نشستن روی مبل و صندلی

ارتفاع مبل راحتی باید به گونه ای باشد که وقتی روی مبل می نشینید کف هر دو پای شما روی زمین قرار بگیرد و در عین حال فشاری به زانوهای شما وارد نشود.

توجه داشته باشید که مدت طولانی روی مبل ننشینید.

بهتر است پس از هر نیم ساعت بلند شده و کمی راه بروید زیرا در این صورت جریان خون در بدن شما بهتر به حرکت در خواهد آمد و به دلیل یک جا نشستن دچار کرختی و درد نمی شوید.

اگر مبل شما دسته های بسیار کوتاهی دارد یا اصلا دسته ای ندارد بهتر است خودتان کنار آن یک بالش یا کوسن قرار دهید تا بازوهایتان روی آن قرار گیرد. در ضمن این کار باعث می شود تا هنگام نشستن های طولانی مدت دچار گردن درد نشوید.

همچنین می توانید هنگام نشستن زیر پای خود یک صندلی کوچک قرار دهید.

البته باید مراقب باشید تا زانوها بالاتر از سطح بدن قرار نگیرند و حالت نشستن شما را از وضعیت استاندارد خارح نشود.

اگر روی صندلی و پشت میز نشسته اید به سمت چپ و راست صندلی متمایل نشوید یا وزن اتان را روی دسته ها نیندازید. وقتی روی صندلی می نشینید باید کمرتان کاملا صاف باشد و حواستان باشد که به هنگام تایپ کردن پشت اتان خم نشود و قوز نکنید.

همچنین از دیگر موارد مهم در نشستن روی صندلی توجه به گردن است. سر شما باید طوری مقابل مانیتور قرار گیرد که صفحه مانیتور کمی پایین تر از سر قرار گیرد.

1 - آداب نشستن روی مبل و صندلی

درد مچ دست و انگشتان از دیگر مشکلاتی است که بیشتر کاربران به دلیل طرز نشستن اشتباهی با آن رو به رو هستند. به همین دلیل هنگام نشستن باید مچ دست های خود را در حالت صاف قرار دهید و سعی کنید مچ اتان خم نشود.

منبع: واحد تولید محتوای دوریکسو

تصاویر بیشتر آداب نشستن روی مبل و صندلی

شاید خوشتان بیاید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.